Finálový výběr nových hráčů do RFA JMK

Finálový výběr nových hráčů do RFA JMK

Tomáš Kučerňák
31.05.2021
Brno

Ve dnech 17. a 18.5. se uskutečnil finálový výběrový kemp regionální fotbalové Akademie JMK a z něj bylo vybráno 20 nových akademiků.

První den byli hráči testování na přístroji InBody, kde jsme zjišťovali jejich fyziologii a stavbu těla. Následně jsme se přesunuli na hřiště, kde proběhlo kondiční testování. Během testování jsme se sešli s rodiči hráčů, kde je šéftrenér RFA JMK Mario Rossi seznámil s celým chodem akademie.

Druhý den jsme strávili ve sportovním areálu SK Chrlice na travnatých plochách, kde hráči předváděli své fotbalové dovednosti. Na dopoledním a odpoledním tréninku si prošli celou řadou různých fotbalových cvičení až po závěrečnou velkou hru.

Na základě předvedených výkonů jsme měli velmi složitou úlohu vybrat ty nejlepší, protože hodně hráčů ukázalo velkou kvalitu.

Výběr však není konečný! V průběhu následujících týdnů a hlavně letního přípravného období budeme sledovat další hráče, kteří byli na výběrech. Stále nás tak mohou přesvědčit, že si přijetí do akademie zaslouží.

Všem zúčastněným by jsme chtěli poděkovat a hráčům/hráčkám vybraným do RFA, gratulujeme!

1622714889245.jpg

Finálový kemp RFA Jihomoravského kraje

Finálový kemp RFA Jihomoravského kraje

15.05.2022
Brno

Ve dnech 11. a 12.5. se uskutečnil finálový kemp regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje, který se konal v areálu SK Chrlice.

Kempu se účastnilo 40 hráčů a 10 hráček z celého Jihomoravského kraje. Po dlouhodobém sledování, testování a pozorování při výběrových trénincích a kempu jsme v rámci prvního kola vybrali 20 hráčů, jimž bude nabídnuta smlouva o působení v regionální fotbalové akademii Jihomoravského kraje.

Výběrový proces se skládal z několika tréninkových jednotek, dvoudenního výběrového kempu a sportovně-zdravotní diagnostiky. Součástí výběru tak byly tréninkové jednotky zaměřené na fyzické či technické parametry, individuální herní dovednosti i součinnost hráčů v týmu, motivační pohovory s psycholožkami z Fotbalové asociace České republiky, kineziologický rozbor s fyzioterapeutem či podrobná analýza motorických schopností a dovedností každého z hráčů.

Regionální fotbalové akademie jsou výběrovým projektem a počet míst je bohužel omezený, proto byl počet kluků a holek v každém kole redukován, až z něj nakonec vzešel v rámci prvního kola výběr 18 hráčů a 2 hráček, kterým bude nyní nabídnuta smlouva o působení v RFA Jihomoravského kraje. Výběrový proces tímto však není ukončen a nadále probíhá.

Všem hráčům i rodičům děkujeme za předvedené výkony, vstřícnost a trpělivost při celém průběhu výběrového procesu.

Vybraní hráči:

1 Abrahám Tomáš FC Zbrojovka Brno
2 Abrman David FK Hodonín
3 Cenek Maxim FC Zbrojovka Brno
4 Čaněk Lukáš FC Moravský Krumlov
5 Džiuban Matyáš FC Svratka Brno
6 Hajský Filip FC Zbrojovka Brno
7 Hajský Jakub FC Zbrojovka Brno
8 Chladilová Sandra Lokomotiva Horní Heršpice
9 Kirš David FC Slovan Rosice
10 Kozák Přemysl MFK Vyškov
11 Krčil Aleš 1.SC Znojmo
12 Lužný Mikuláš FC Zbrojovka Brno
13 Němec Milan FC Zbrojovka Brno
14 Pešková Natálie Lokomotiva Horní Heršpice
15 Pochop Lukáš FC Zbrojovka Brno
16 Raab Adrian FC Zbrojovka Brno
17 Sládek Daniel SK Žebětín
18 Staněk Lukáš FC Boskovice
19 Vyroubal Adam FC Zbrojovka Brno
20 Zdráhal Josef FC Zbrojovka Brno


„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS