Zimní soustředění na Pradědu

Zimní soustředění na Pradědu

Michal Ponížil
07.02.2022
Olomouc

V termínu od 28. 1. do 2. 2. 2022 jsme se jako každoročně zúčastnili zimního soustředění na Pradědu, konkrétně na Kurzovní chatě.

Zhodnocení šéftrenéra Martina Kotůlka: "Na úvod soustředění nás provázely počáteční obtíže s odjezdem, kdy kvůli covidové situaci jsme ještě večer před odjezdem nevěděli, jestli odjedeme a v jakém počtu. Nakonec jsme odcestovali jen s chlapci z kategorie U14 a třemi chlapci z kategorie U15 , kteří nemuseli do karantény. Po dvou dnech se k nám připojili další tři."

"Hlavním obsahem soustředění bylo naučit kluky jezdit na běžkách, což bylo díky jejich sportovního talentu snadné a za dva dny už jsme zvládli výjezd na Praděd, další den na Švýcárnu a třetí den na Červenohorské sedlo vzdálené 12km. V úterý dopoledne se uskutečnil biatlonový závod trojic, kdy každý účastník absolvoval 2 kola (1 kolo 2km ) a 2 střelby. Odpoledne pak měli kluci na výběr snowboard, sjezdovky nebo opět běžky, a to samé dopoledne před odjezdem. Večer bylo vyhlášení vítězů, kdy vítězná trojice obdržela poukaz na nákup sportovního vybavení."

"Po odpoledním programu jsme měli každý den protažení, techniku s míčem, lifekinetic a obratnostní cvičení, poté následovala regenerace, kde jsme využívali vířivku, parní a finskou saunu."

"Večer před odjezdem jsme připravili stezku odvahy, abychom poznali i psychickou odolnost našich kluků, kterou všichni zvládli, a i trenéři přežili bez újmy na zdraví."

"Jediné, co nám trochu pokazilo toto soustředění byl silný vítr a neustálé sněžení. Naopak chlapci si pochvalovali stravu, která byla formou bufetu."

"Celkově hodnotím toto soustředění za vydařené a splnilo naše očekávání, což bylo naučit, nebo zdokonalit chlapce v jízdě na běžkách, zlepšit jejích kondiční a silové schopnosti a neposlední řadě stmelit kolektiv."

„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS