Akademie Cup: Turnaj ovládla RFA Olomouckého kraje

Aleš Strouha
24.06.2022
FAČR

Vítězem 4. ročníku Akademie Cupu se stali fotbalisté Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje. Ti ve finále dokázali po tuhém boji zvítězit nad RFA Moravskoslezského kraje 2:1.

Finálový den začal zápasy o sedmé a páté místo. Sedmé místo uhrála RFA Jihomoravského kraje, která dokázala jednoznačně vyhrát nad RFA Vysočina 5:0. Páté místo pak získala RFA Pardubického kraje po výhře 3:2 nad RFA Ústeckého kraje.

Zápas o třetí místo pak přinesl velké drama. Lépe do zápasu vstoupili fotbalisté RFA Plzeňského kraje, za které se v průběhu prvního poločasu trefil Putera. RFA Jihočeského kraje dokázalo srovnat v úvodu druhého poločasu, když se prosadil Krejza. Zápas pak dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém byl šťastnější tým z jihu Čech.

Finálový duel přinesl vše, co má fotbalový zápas. Padly tři góly, k vidění byly žluté karty, červená karta a také velké emoce obou týmů. Vše pak vyvrcholilo průtrží mračen v samém závěru utkání.

Důležitý byl ale především výsledek, který vyzněl pro fotbalisty RFA Olomouckého kraje. První poločas skončil nerozhodně 1:1, když se trefili za RFA Olomouckého kraje nejlepší střelec turnaje David Remeš a za RFA Moravskoslezského turnaje Florian Višňa. Druhý poločas přinesl především velmi bojovný fotbal a rozhodující branku zaznamenali čtvrt hodiny před koncem fotbalisté z jihu Moravy, za které vstřelil vítězný gól Pávek.