RFA v jihlavské nemocnici

RFA v jihlavské nemocnici

Jakub Pavlas
17.12.2021
Jihlava
FAČR

Dne 16.12.2021 hráči Regionální fotbalové akademie Kraje Vysočina, s pomocí svých rodičů, rozdali radost v podobě dárků na oddělení geriatrické péče a také nemocným dětem.

Jako každým rokem hráči RFA Kraje Vysočina, s pomocí svých skvělých rodičů, nadělili spoustu krásných dárků jihlavské nemocnici. Současná situace bohužel nedovolila hráčům nemocnici navštívit, jako tomu bylo předešlé roky, a tak dárky musel předat na daná oddělení realizační tým.

Za zmínku a poděkování si zaslouží i paní Filová, která si na dobrosrdečnou akci také vzpomněla a přispěla svými dary, jelikož je sama maminkou dvou absolventů Regionální fotbalové akademie.

Velké díky si zaslouží hlavně rodiče mladých fotbalistů a fotbalistek, kteří byli natolik ochotní při zasílání a doručování vánočních dárků. Jelikož je současná doba natolik složitá a některé rodiny museli splňovat podmínky nařízené karantény, odesílali své dary ze svých domovů přímo do jihlavské nemocnice.

Dárky byly věnovány seniorům na oddělení geriatrické péče a také nemocným dětem, které nemají to štěstí trávit vánoční čas se svojí rodinou.

Celá naše Regionální fotbalová akademie Kraje Vysočina by chtěla ještě jednou poděkovat všem, kteří se na této dobročinné akci podíleli, a zároveň popřát krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022!

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS