Nominace na reprezentační kemp U15 nás potěšila

Nominace na reprezentační kemp U15 nás potěšila

Daniel Palaščák
08.09.2021
Pardubice

Již příští týden je na programu první reprezentační kemp U15 v této sezóně . Nominace na něj nám udělala velkou radost, protože pozvánku obdrželo hned 8 hráčů Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje, mezi náhradníky je dalších 5 "našich" fotbalistů.

Reprezentační výběr do 15 let má na programu první z pěti kempů, který se koná v Břeclavi v polovině září, konkrétně v úterý a středu 14. – 15. září. Kempy jsou na programu dvakrát v září a třikrát v říjnu. Trenéři včele s hlavním koučem reprezentace U15 Karlem Havlíčkem následně vyberou hráče pro tým do 15 let.

Z naší akademie byli nominováni hráči Marek Bečička, Jan Dostál, Jáchym Hudák, Adam Kumpan, Matěj Nesládek, Filip skokan Jan Zelinger a Jiří Zima.

Náhradníky jsou Filip Kosek, Matěj Kvaček, Patrik Nedvěd, Josef Tareš a Ondřej Vencl.

Zastoupení budeme mít také v realizačním týmu. Technickým vedoucím výpravy je Ladislav Matras.

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS