Ročník 2006 zakončil své působení v akademii

Ročník 2006 zakončil své působení v akademii

Mojmír Fryčák
23.06.2021
Olomouc

Nic není věčné a není tomu tak ani v případě ročníku 2006 a jeho působení v Regionální fotbalové akademii Olomouckého kraje. Hráči kategorie U15 pod vedením trenérů Valenty, Kováře a Ponížila společně s dalšími členy realizačního týmu akademie skvělým způsobem oslavili konec dvouletého sportovně-vzdělávacího procesu.

A že to bylo způsobem vskutku originálním! Z vlastní iniciativy kluci navrhli přespání ve škole s grilováním, které po domluvě s vedením ZŠ Heyrovského a společně s některými učiteli podnikli z pondělí 21. na úterý 22. června.

Po společné snídani se během úterního dopoledne přesunuli do plážové arény, kde až do oběda zuřil nelítostný souboj mezi zúčastněnými týmy v plážovém volejbale. Dle očekávání však naděje kategorie U15 na beach volejbalovou kariéru zašlapal do země zkušený tým ve složení Kotůlek, Valenta, Kovář, Ponížil a Telíšek. Tým na posledním místě pak získal jedinečnou příležitost vyzkoušet si večerní obsluhu v kempu Krásná Morava.

Do něj se ročník 2006 přesunul na oběd a odpolední program, který sestával z her jako Pevnost Boyard, Archery Game a trampolínového hřiště, na němž jsme poznali, že kreativitu se nám u kluků daří rozvíjet poměrně výrazným způsobem.

Po příjemně nabitém a zajímavém programu nás čekala večeře v kempu, koupačka v potoce a volný program, který se však postupně změnil v organizovanou podporu reprezentace České republiky v souboji s Anglií. Podporovali jsme dokonce tak vehementně, že jsme o poločase museli doplnit síly a tudíž jsme přestávku využili k opečení buřtů a poté jsme zasedli ke druhé půli, po níž následovala večerka a přespání ve stanech.

Ráno celý ročník absolvoval společnou snídani v kempu a poté se přemístil do uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci, kde se za účasti kompletního realizačního týmu, zástupců ZŠ Heyrovského a správní rady Nadačního fondu RFA Olomouckého kraje uskutečnilo slavnostní vyřazení ročníku 2006 z akademie. Všichni jsme si společně pochutnali na obědě v příjemném prostředí, který následovalo odevzdání nafasovaných akademických věcí.

Hráče tedy již čeká pouze zakončení školního roku. Jsme upřímně rádi, hrdí a pyšní na pokrok, který kluci udělali i přes nepřízeň posledního roku a půl. Ačkoliv téměř ve většině svého působení v akademii neměli možnost zažít obvyklý akademický režim, vyrostli nám z kluků v pořádné chlapy a z talentovaných hráčů ve skvělé fotbalisty, které s těžkým srdcem, ale čistým svědomím posíláme do další etapy jejich fotbalové, studijní a osobní životní etapy. V ní vám kluci držíme všechny palce, přejeme hodně štěstí, zdraví a pevné vůle ve zvládání překážek, které se vám na cestě k cíli objeví. Tedy bez zbytečných řečí – kluci děkujeme!

A nezapomeňte... Talent vás zavede ke dveřím, ale charakter je otvírá.

„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS