V Břeclavi proběhl poslední výběrový kemp reprezentace U15

V Břeclavi proběhl poslední výběrový kemp reprezentace U15

Aleš Roll
31.05.2021
Jihlava
Brno
FAČR

Reprezentace do 15 let má za sebou poslední výběrový kemp. Nyní se jej v Břeclavi zúčastnili hráči z Jihomoravského a Zlínského kraje a Kraje Vysočina. Teď čeká trenéra Karla Havlíčka finální výběr, ze 140 hráčů nominuje dvacítku nejlepších na dvojzápas se Slovenskem.

Národní tým do 15 let je nejmladší reprezentační kategorií pro fotbalisty. Trenér Karel Havlíček viděl na pěti výběrových kempech asi 140 hráčů. Tyto kempy byly dvoudenní a byly rozděleny podle regionů.

Na podzim proběhly tři výběrové kempy, kvůli koronavirové pauze se dojížděl cyklus až nyní. Poslední pátý výběrový kemp proběhl o víkendu v Břeclavi, byl určen hráčům Kraje Vysočina, Jihomoravského a Zlínského kraje.

„Musíme se s kolegy pořádně poradit, nebude totiž vůbec jednoduché vybrat ze 140 hráčů, které jsme viděli, jen dvacet nejlepších. Budeme mít zamotanou hlavu,“ přiznává reprezentační trenér Karel Havlíček.

Už za týden, tedy od 7. do 11. června, je na programu další sraz národního týmu kategorie U15. Nepůjde již ovšem o výběrový kemp, na tomto soustředění už se představí jen ti nejlepší z této kategorie.

Nejmladší reprezentanty čekají v rámci tohoto soustředění v Uherském Brodu rovněž dva mezistátní zápasy, oba se stejně starými reprezentanty Slovenska. Ve středu 9. června v Púchově, v pátek 11. června v Nivnici.


Výběrového kempu v Břeclavi se zúčastnili i trenéři z regionu. Jak grassroots trenéři mládeže působící ve zmíněných krajích, tak šéftrenéři Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky (RFA).

„Mít lvíčka na prsou je nejkrásnější pocit, který může sportovec zažít. Jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto kempu a přispět svým pohledem. Bylo to fantastické a děkuju za pozvání,“ svěřuje se Mario Rossi šéftrenér RFA Jihomoravského kraje, který měl na kempu v Břeclavi hned deset svých svěřenců.

Za RFA Kraje Vysočina byl v roli asistenta šéftrenér Marek Hábl, ve výběru měl tři své svěřence.

Šance porvat se o reprezentační dres si vážili i hráči. „Bylo to super, celý víkend byl fajn, kluci jsou tady skvělí. Poznal jsem nové lidi, trenéři byli taky super. Být v reprezentaci je skvělý pocit, je to posun v kariéře,“ říká Vlastimil Hrdlička, záložník 1. FC Slovácko, jehož vzorem v reprezentačním A-týmu je Alex Král.

Modelový zápas ČR červení – ČR bílí 3:0

Branky: Tauš, Branecký (2x).

Sestava červení: Husták – Hajnovič, Podskalský, Meindlschmied, Šlechta – Hrdlička, Dobrovolný, Ondroušek – Tauš, Hložánek Martin, Kowalczyk. Střídali: Branecký, Krejčí, Bulín.

Sestava bílí: Hložánek Michal – Štěcha, Gabryš, Musil, Tesař – Hvozdecký, Viktorin, Zelina – Lacko, Polášek, Bárta. Střídali: Baier, Weselowsky, Trešl.

Finálový kemp RFA Jihomoravského kraje

Finálový kemp RFA Jihomoravského kraje

15.05.2022
Brno

Ve dnech 11. a 12.5. se uskutečnil finálový kemp regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje, který se konal v areálu SK Chrlice.

Kempu se účastnilo 40 hráčů a 10 hráček z celého Jihomoravského kraje. Po dlouhodobém sledování, testování a pozorování při výběrových trénincích a kempu jsme v rámci prvního kola vybrali 20 hráčů, jimž bude nabídnuta smlouva o působení v regionální fotbalové akademii Jihomoravského kraje.

Výběrový proces se skládal z několika tréninkových jednotek, dvoudenního výběrového kempu a sportovně-zdravotní diagnostiky. Součástí výběru tak byly tréninkové jednotky zaměřené na fyzické či technické parametry, individuální herní dovednosti i součinnost hráčů v týmu, motivační pohovory s psycholožkami z Fotbalové asociace České republiky, kineziologický rozbor s fyzioterapeutem či podrobná analýza motorických schopností a dovedností každého z hráčů.

Regionální fotbalové akademie jsou výběrovým projektem a počet míst je bohužel omezený, proto byl počet kluků a holek v každém kole redukován, až z něj nakonec vzešel v rámci prvního kola výběr 18 hráčů a 2 hráček, kterým bude nyní nabídnuta smlouva o působení v RFA Jihomoravského kraje. Výběrový proces tímto však není ukončen a nadále probíhá.

Všem hráčům i rodičům děkujeme za předvedené výkony, vstřícnost a trpělivost při celém průběhu výběrového procesu.

Vybraní hráči:

1 Abrahám Tomáš FC Zbrojovka Brno
2 Abrman David FK Hodonín
3 Cenek Maxim FC Zbrojovka Brno
4 Čaněk Lukáš FC Moravský Krumlov
5 Džiuban Matyáš FC Svratka Brno
6 Hajský Filip FC Zbrojovka Brno
7 Hajský Jakub FC Zbrojovka Brno
8 Chladilová Sandra Lokomotiva Horní Heršpice
9 Kirš David FC Slovan Rosice
10 Kozák Přemysl MFK Vyškov
11 Krčil Aleš 1.SC Znojmo
12 Lužný Mikuláš FC Zbrojovka Brno
13 Němec Milan FC Zbrojovka Brno
14 Pešková Natálie Lokomotiva Horní Heršpice
15 Pochop Lukáš FC Zbrojovka Brno
16 Raab Adrian FC Zbrojovka Brno
17 Sládek Daniel SK Žebětín
18 Staněk Lukáš FC Boskovice
19 Vyroubal Adam FC Zbrojovka Brno
20 Zdráhal Josef FC Zbrojovka Brno


„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS