Brno

Regionální fotbalové akademie FAČR (RFA) spustily nový web! Ten přináší nejen modernější vzhled a komplexní představení celého projektu, ale také důležité informace z jednotlivých akademií. Najdete ho na adrese www.akademiefacr.cz.

Projekt Regionálních fotbalových akademií FAČR vznikl v roce 2015, v nynější době už je jeho součástí celkem devět akademií a jedná se o otevření dalších. Ve stejném roce se rovněž spustily původní webové stránky.

„Cítili jsme, že musíme jít s dobou a udělat důležitý krok i v prezentaci našeho projektu regionálních akademií. Proto jsme se rozhodli stránky modernizovat a dát jim atraktivnější vzhled i obsah,“ říká Karel Poborský, šéf akademií a ředitel Oddělení elitní mládeže Fotbalové asociace České republiky.

Důležitým rozdílem je, že v předchozím období měla každá akademie své webové stránky, nyní se celý projekt sjednotil a veškeré informace o regionálních fotbalových akademiích tak najdete přehledně na jednom místě.

„Naším cílem bylo, abychom projekt regionálních akademií mohli uceleně prezentovat veřejnosti, a mohli tak prostřednictvím jednoho kanálu informovat o dění ve všech akademiích, úspěších našich hráčů nebo nabízeli formou rozhovorů poutavé příběhy našich trenérů či osobností spojených s akademiemi,“ doplňuje Aleš Roll, projektový manažer Oddělení komunikace Fotbalové asociace České republiky.

Nové webové stránky akademií jsou přizpůsobeny i pro mobilní telefony, uživateli i v tomto prostředí nabízejí přehlednost a příjemný vzhled. Samozřejmostí je i propojení se sociálními sítěmi Instagramem a Facebookem.

Věříme, že se vám nový web regionálních akademií zalíbí a že na něm najdete vše, co hledáte - akademiefacr.cz

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.